Odstránenie chrápania

Autor clánku: Asonor

Väčšina ľudí si myslí, že na odstránenie chrápania stačí užívať nejaké lieky či prípravky, ale s touto problematikou úzko súvisia aj otázky zmeny zaužívaného životného štýlu, ktorý má veľmi často vplyv na chrápanie.

ChrápanieChrápanie sa vo väčšine prípadov podarí odstrániť používaním spreja proti chrápaniu. Pritom sa najlepšie osvedčil sprej proti chrápaniu Asonor. Sú však aj prípady, keď tento sprej nepomôže, pričom však situáciu môže niekedy vyriešiť aj malá zmena v zaužívaných návykoch.

Chrápanie sa objavuje najčastejšie u ľudí, ktorí trpia nadváhou, čo nepriaznivo pôsobí na tento problém aj v spojitosti s ďalšími faktormi. Práve preto nie je odstránenie chrápania iba otázkou nájdenia účinného liečivého prípravku. Priaznivým krokom smerom k odstráneniu chrápania je v každom prípade zníženie telesnej hmotnosti, preto by sme to mali vziať do úvahy.

Chrápanie môže byť aj dedičného charakteru, ako sú napr. užšie dýchacie cesty, menší obvod krku, avšak nevhodný spôsob života v každom prípade tento stav iba zhoršuje.

Ak je niekto náchylný na chrápanie, lebo má užšie dýchacie cesty, vysoký krvný tlak, prípadne nejaké kardiologické ochorenie, môže tieto komplikácie zhoršovať navyše ešte fajčením, prípadne ešte aj nadmerným užívaním alkoholických nápojov. Preto tejto okolnosti treba venovať zvýšenú pozornosť nielen v záujme odstránenia chrápania, ale aj kvôli predchádzaniu následkov týchto zlozvykov.

Z uvedeného vyplýva, že odstránenie chrápania nie je iba otázkou vyriešenia jedného problému, ale že v záujme zachovania zdravia si vyžaduje zohľadnenie viacerých súčasných vplyvov.

V záujme odstránenia chrápania sa odporúča:

  1. Pred spaním dôkladne vyčistiť nos.
  2. Zabezpečiť vhodné podmienky na spanie (pohodlná posteľ, vhodná hygiena, atď.) - stáva sa, že už aj samotné tieto opatrenia stačia na odstránenie chrápania.
  3. V záujme odstránenia chrápania je vhodné prejsť na zdravší spôsob stravovania, cez deň si dopriať viac pohybu, čo prispieva aj k zníženiu hmotnosti. V prípade potreby je vhodné si zvoliť aj niektorú z diét.
  4. K odstráneniu chrápania niekedy stačí aj to, ak dotyčný prestane fajčiť, alebo aspoň zníži množstvo vyfajčených cigariet.
  5. Na úspešnosť odstránenia chrápania značne vplýva aj otázka užívania alkoholických nápojov, najlepšie je, ak sa ich dotyčný môže úplne zriecť.
  6. Chrápanie môže byť ovplyvnené aj užívaním sedatív a liekov na spanie, preto na zamedzenie chrápania niekedy stačí tieto lieky nahradiť nejakým prírodným prostriedkom.
  7. Popritom je vhodné používať aj sprej proti chrápaniu Asonor, pričom však v záujme úspechu je dôležité aj zohľadnenie ostatných bodov.

O článkoch týkajúcich sa tohto produktu sa môžete dočítať tu: Čo robiť proti chrápaniu? | Prostriedky proti chrápaniu

Zľava na štartovacieho balíčka

V prípade požiadavky na zľavu štartovacieho balíčka kliknete sem.

Ak sa chcete dočítať viac o danej téme, prosím kliknite na slovo

Ďalšie zaujímavé články

Zákaznícka služba

V prípade akých koľvek otázok ma môžete kontaktovať na: servis@asonor.org
035 77 11 453
0903 125 125
v čase 8:00-16:30

Asonor® proti chrápaniu
Asonor® proti chrápaniu

Prestaňte chrápať!
Zlepšite si kvalitu vášho života...

Garancia vrátenia peňazí

Dánsky vynález