O Asonore

Ako sa Asonor® používa?      Prečo chrápeme?      Lekár      Kvalita života      Liečba chrápania      Certifikát     

Informácia o produkte

Nosový sprej Asonor účinne odstraňujú príčinu chrápania. Je to zatiaľ najúčinnejšia liečba, ktorá Vás zbaví nepríjemností, ktoré chrápanie spôsobuje.

Adobe pdfAsonor - návod na použitie

Asonor

Asonor 30 ml. Fľaštička:
Asonor® obsahuje: chlorid sodný, glycerol, polysorbát 80, potassium (draselný) sorbát
Spôsob užívania: Nosová aplikácia.
Dávkovanie: 3-4 vstreknutia do každej nosovej dierky pred spaním. Roztok by ste mali pocítiť v hrdle. Ďalšie pokyny si prečítajte tu…
Nežiaduce účinky: Nežiaduce účinky po užití prípravku nie sú známe.
Balenie: Nosový sprej 30 ml. Dostatočné množstvo na približne 25 užití.
CE: Certifikát zhody o výrobku EEC Directive 93/94/EEC
US FDA CDER LISTING: kód 024804

Výrobca:
TannerMedico A/S
Agern Allé 3
2970 Horsholm
Denmark

Ako sa Asonor® používa?

Asonor by sa mal užívať každý večer pred spaním. Vyhnite sa prosím jedeniu, pitiu alebo čisteniu zubov po použití Asonoru, nakoľko to môže znížiť účinok produktu. Zakloňte hlavu a vstreknite si dávku do každej nosovej dierky, kým nepocítite roztok v hrdle. Zvyčajne stačia 3-4 vstreknutia do každej dierky. Tekutý roztok by nemal ostať v nose. Pre dosiahnutie najlepšieho účinku by ste ho mali zacítiť v hrdle.

Pumpička bola navrhnutá tak, aby “vyprskla” roztok, na rozdiel od spreja alebo rozprašovača (ktoré sa nachádzajú pri ostatných nosových kvapkách). Je to preto, aby sa zabránilo zadržaniu roztoku v nose.

Všeobecne je Asonor účinný od prvej noci, ale v zriedkavých prípadoch sa účinok Asonoru dostaví až po 14 dňoch od začiatku užívania kvapiek.

Ako dlho bude účinok Asonoru trvať?

Pri 3-4 vstreknutiach do každej nosovej dierky pred spaním by mal účinok Asonoru trvať 7-8 hodín od vstreknutia.
Ak by náhodou účinok vyprchal skôr ako po 7-8 hodinách, alebo ak by ste chceli účinok Asonoru predĺžiť, zvýšte dávku na 4-5 vstreknutí do každej nosovej dierky.

Aké sú vedľajšie účinky pri užívaní Asonoru?

Nie sú žiadne vedľajšie účinky pripísané úžívaniu Asonoru.

Som tehotná, môžem užívať Asonor počas tehotenstva a počas dojčenia?

Áno, tento produkt môže užívať každý.

Prečo chrápeme?

Chrápanie vzniká prítomnosťou prekážky (obštrukcie) pri dýchaní. Môže byť spôsobené nádchou, alebo anatomickou anomáliou v nose alebo v hrdle.
Avšak najväčšou príčinou chrápania je uvoľnené svalstvo v hrdle počas spánku. To spôsobí, že tkanivá v hrdle ochabnú a dýchacie cesty sa zúžia.
Tlak v hrdle sa zvýši, čo spôsobí vibráciu čapíka v hrdle a mäkkého podnebia. Tieto vibrácie vytvárajú zvuk nazývaný chrápanie.

Výskumy dokazujú, že približne 42% populácie chrápe, z toho 60% mužov a 40% žien. Chrápanie sa častokrát opisuje ako “civilizačné chrápanie”. Vážnejšia diagnóza chrápania sa nazýva apnoický syndróm, ktorý postihuje 2% populácie.

Chrápanie môže znížiť kvalitu života vo forme kardiovaskulárnych ochorení, vysokého krvného tlaku, stresu, bolestí hlavy, OSA, zníženou sexuálnou funkciou a predčasnej smrti.

Prečo by som mal niečo robiť so svojím chrápaním?

Existuje veľa dôvodov prečo. Prvý dôvod je ten, že chrápanie pravdepodobne obťažuje ľudí, ktorí to musia v noci počúvať. Po druhé, ovplyvňuje naše zdravie. Medzinárodné štúdie dokazujú, že ľudia, ktorí chrápu majú zníženú kvalitu života, vzhľadom na to, že ich trápia migrény, bolesti hlavy, kardiovaskulárne choroby, znížená sexuálna funkcia a predčasná smrť.

Ako Asonor funguje?

Asonor účinne odstraňuje príčinu chrápania. Liečba je jednoduchá a zbaví Vás množstva nepríjemností, ktoré chrápanie spôsobuje. Nosový sprej Asonor má lubrikačnú schopnosť zjemniť sliznicu hrdla, zatiaľ čo zjemňujú svalstvo v hrdle. Znamená to, že sa Vám ľahšie dýcha vzhľadom na neprítomnosť prekážok, čo predchádza vysúšaniu úst, na čo sa ráno sťažuje veľa chrápajúcich ľudí.

Vráti sa chrápanie, keď prestanem užívať Asonor?

Áno, je to veľmi pravdepodobné.

Prečo Asonor na mňa nemá účinok?

Asonor má účinok na 3 zo 4 ľudí.
Ak na Vás nemá Asonor účinok, môže to byť tým, že produkt používate nesprávne. Aby ste sa uistili, že prípravok používate správne, prečítajte si odsek “Ako sa Asonor používa”.
Ak Asonor stále nemá na Vás účinok, odporúča sa navštíviť lekára, nakoľko chrápanie môže byť spôsobené aj inými faktormi ako bežné chrápanie, taktiež známe ako “civilizačné chrápanie”.

Chrápanie môže byť spôsobené nádchou, anatomickou anomáliou v nose alebo v hrdle, alebo vo vážnejších prípadoch apnoickým syndrómom. V týchto prípadoch sa neodporúča Asonor používať.

Kde sa vyrába Asonor?

Asonor sa vyrába v EÚ v osvedčenej prevádzke GMP.

Ak si chcem kúpiť Asonor, potrebujem lekársky predpis?

Pri kúpe Asonoru lekársky predpis nepotrebujete.

Na svoju otázku som nenašiel odpoveď, čo mám robiť?

Ak ste na Vašu otázku nenašli odpoveď, môžete nám poslať e-mail a odpovieme Vám. Pre odoslanie e-mailu kliknite sem!