Najlepší sprej proti chrápaniu

Asonor® vyhodnotený ako najlepší v komplexnom prieskume užívateľov prostriedkov proti chrápaniu

Autor článku: Asonor

Asonor, o ktorom sa klinicky dokázalo v štúdiach v Kodani a v Londýne (do tohto je zahnutá aj veľká štúdia univerzitnej nemocnice s 218 účastníkmi a ich partnermi počas šiestich mesiacov) sa dnes zaraďuje medzi najlepšie spôsoby ako predchádzať chrápaniu. Svojím chemickým zložením a pôsobením odstraňuje príčinu chrápania.

Adobe pdfKlinická dokumentácia na stiahnutie tu

Z nového, nezávislého prieskumu užívateľov siedmich rozličných prípravkov proti chrápaniu, na ktorom sa zúčastnili muži vo veku 35 až 50 rokov (a ich partneri), vyšiel Asonor® - sprej do nosa proti chrápaniu - celkovo ako jednotka a tiež rovnako pokiaľ ide o cenu a účinnosť. Tieto výsledky uverejnil dánsky časopis Sund Nu (Zdravie dnes).

Asonor Na prieskume sa použilo 7 nasledujúcich výrobkov (nosné pásky, sprej do nosa):

 • Asonor ® (sprej do nosa, proti chrápaniu, odstraňuje chrápanie)
 • Silence (ústny sprej)
 • Snoreeze (ústny sprej)
 • Zedopor (ústny sprej)
 • Snorban (násadka do úst)
 • Breathe Right (nosné pásky)
 • Tempur (vankúše)

Účastníci prieskumu použili každý výrobok, aby mohli zistiť, ktorý zo siedmich prostriedkov účinne znižuje alebo odstraňuje chrápanie, a tým umožňuje pokojnejší spánok. Užívateľ výrobku ako aj jeho partner zodpovedali na otázky, ktoré sa týkali úrovne a jeho efektivity.

Chrápanie sa môže stať nielen veľmi nepríjemnou záležitosťou, pokiaľ sa chcete vy a vaš partner dobre vyspať, ale rovnako môže vyvolať i závažné zdravotné problémy, ako je napríklad zvýšené riziko krvácania do mozgu, srdcové príhody a vysoký krvný tlak. Apnoe v spánku je tiež problém, vyskytujúci sa pri určitých prípadoch chrápania, a Apnoe taktiež predstavuje vážne ohrozenie zdravia. Pri tomto probléme sa preruší dýchanie, ktoré sa zastaví až na 10 sekúnd dokonca aj dlhšie.

Chrápanie naznačuje, že počas spánku sa dýchanie obmedzuje a výsledok sa prejaví v tom, že chrápajúci ľudia nedosiahnu dostatočný, pre nich potrebný oddych. Čím je chrápanie hlasnejšie, tým viac sa zužuje otvor hrdla, a to vedie k ťažkostiam pri dýchaní počas spánku.

Navyše, medzinárodné klinické štúdie zistili nasledovné:

 • Ľudia, ktorí majú chronické problémy s chrápaním trpia bolesťami hlavy a migrénou trikrát viac ako tí, ktorí s chrápaním nemajú potiaže
 • Sexuálny pud a výkonnosť sú značne obmedzené
 • Ľudia, ktorí chrápu, majú všeobecne zhoršenú kvalitu života
 • Ženy trpiace chronickým chrápaním majú dvakrát vyššiu náchylnosť na výskyt kardiovaskulárnych chorôb

Jeden z klinických testov konajúci v univerzitnej nemocnici, ktorý sa konal v čase šiestich mesiacov sa zúčastnilo celkovo 218 ľudí (a ich partnerov) ukázal, že 70% testovaných účastníkov počas tohto obdobia chrápalo oveľa menej, dokonca vôbec nie. Odpovede ostatných z testovanej skupiny ukázali, že výrobok pomohol ľuďom, ktorí zvyčajne mali suché hrdlo.

Asonor® je sprej do nosa, ktorý funguje tak, že sa zvlhčí a zmäkčí sliznica. Dôsledkom toho sa svalstvo hrdla napne, a tým sa uľahčí dýchanie.

Sprej má špeciálne vyvinutý systém podávania prípravku do nosa, ktorým sa vnesie malý prúd prípravku hlboko do hrdla. Výrobok je k dispozícií jednak v lekárni ako aj online. Viac informácií o tomto prevratnom novom produkte proti chrápaniu môžeme nájsť na webovej stránke Asonor® www.chrapat.sk.
Ak sa vám žiada viac informácií, volajte na bezplatnom telefónnom čísle: , na pevnej linke: 035 77 11 453, alebo na mobile: 0903 125 125.

Ak sa chcete dočítať viac o danej téme, prosím kliknite na slovo

Ďalšie zaujímavé články

Zákaznícka služba

V prípade akých koľvek otázok ma môžete kontaktovať na: servis@asonor.org
035 77 11 453
0903 125 125
v čase 8:00-16:30

Asonor® proti chrápaniu
Asonor® proti chrápaniu

Prestaňte chrápať!
Zlepšite si kvalitu vášho života...

Garancia vrátenia peňazí

Dánsky vynález